Zwolnieni z teorii 2020
18.06.2020
Zwolnieni z teorii 2020
Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada wspierająca uczniów w realizacji projektów społecznych. Uczniowie, działając dla innych, zdobywają kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu - współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów. Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizowanie własnego projektu społecznego, czyli lokalnej inicjatywy zmieniającej otoczenie na lepsze.
5 uczniów naszej szkoły od listopada 2019 do kwietnia 2020 realizowało swój projekt społeczny pod hasłem „Naszym glejtem koniec z hejtem!” polegający na przeprowadzaniu zajęć z uczniami szkół podstawowych na terenie Miasta Konina i pobliskich gmin. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości uczniów nasza szkoła zajęła 86. miejsce w Polsce i 8. miejsce w Wielkopolsce. Działania na rzecz społeczności lokalnej pokazują, że nasi uczniowie chętnie dzielą się zdobytą wiedzą, a przy tym są niezwykle empatyczni, kreatywni i przedsiębiorczy.
NASZE KANAŁY