Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
25.06.2018
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca, zanim nasze myśli wypełniły marzenia o podróżach i długich godzinach snu, z dumą wysłuchaliśmy Pani Dyrektor Lindy Wisialskiej, która wymieniła największe osiągnięcia uczniów w kończącym się roku szkolnym. Sukcesy sportowe, naukowe i artystyczne uczniów naszej szkoły są jak zwykle imponujące. Następnie przyszła pora wręczenia świadectw z wyróżnieniem oraz dyplomów za szczególny udział w życiu szkoły.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 pożegnaliśmy Panią Dyrektor Lindę Wisialską, która z dniem pierwszego września bieżącego roku oficjalnie przestanie pełnić funkcję Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Koninie.  Przedstawiciel Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Koninie, Pani Aldona Olesiak, oraz Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, Pani Lucyna Lenard – Woźniak wygłosili przemówienia skierowane do Pani Dyrektor, w których ciepło dziękowali za lata współpracy, wspominając jak wiele zawdzięczają jej osobie. Podziękowania za wspólną pracę złożyli także przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców, Pani Natalia Płocharska oraz Pan Zbigniew Busse, a także przedstawiciele grona pedagogicznego. Pani Dyrektor została również pożegnana przez Przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego, Natalię Krzemińską.  Sama Pani Dyrektor,  zabrała głos i w krótkim, ale jakże wartościowym przemówieniu podziękowała za wieloletnią współpracę, składając na ręce Samorządu Uczniowskiego piramidę wartości, na której sama zaznaczyła, że podstawą funkcjonowania szkoły są uczniowie, gdyż  właśnie tym systemem wartości  Pani Dyrektor kierowała się podczas swojej pracy.

Tego samego dnia pożegnaliśmy również kilku nauczycieli, którzy nie będą już nam niestety towarzyszyli w przyszłym roku szkolnym; panią Annę Świątek, pana Tomasza Kupczyka, pana Władysława Piotrowskiego oraz panią Michalinę Kubicką- Witucką. Na koniec uroczystości, Pani Dyrektor życzyła całej społeczności II Liceum niezwykłych i bezpiecznych wakacji.

Ostanie uśmiechy, uściski i nagle  korytarze opustoszały. Lecz my, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie im. K. K. Baczyńskiego, mimo tego, że przez dwa miesiące nie będziemy obecni w murach tej szkoły, nadal będziemy odczuwać niezwykłą atmosferę, która towarzyszyła nam każdego dnia oraz energię, która udzielała się każdemu z nas. O tej szkole się nie zapomina nawet na chwilę, bo, „takie jest II LO”.

Jacek Skowroński, klasa Ie, Koło Naukowe Medioznawców

NASZE KANAŁY