XVII Festiwal Kultury
24.01.2020
XVII Festiwal Kultury
W piątek 24 stycznia w naszej szkole odbył się XVII Festiwal Kultury, tym razem pod hasłem ,,Świat jest teatrem, aktorami ludzie." Na uroczystość przybyli zaproszeni goście-pan prezydent Piotr Korytkowski, pani Zena Sroczyńska z wydziału kultury,  dyrektorzy konińskich ośrodków  i animatorzy kultury. Festiwal poprowadzili dla nas Dominika Sarnowska i Jakub Staszak z klasy 2h. Gospodarzami tegorocznej edycji były klasy 2h i 3g. Oficjalnej inauguracji dokonała pani dyrektor Małgorzata Koziarska-Sip. Przywitani zostali nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci, których sylwetki zostały przybliżone wszystkim zgromadzonym na forum. Prowadzący wymienili projekty kulturalno-artystyczne, w których liceum wzięło udział w ostatnim czasie ( były to m.in.: Noc Kultury, Poetyckie Zaduszki, Debiuty filmowe czy Rock z Mikołajem), a następnie wspomnieli o zajęciach teatralnych, które odbywają się w naszej szkole regularnie od dwóch lat pod czujnym okiem Patryka Czerniejewskiego, aktora Teatru Komedia z Warszawy. Wydarzenie jak zwykle uświetnili nasi szkolni muzycy - Piotr Kulczewski z zespołem oraz Weronika Radniecka, wykonując utwór ,,Taki teatr". Dzięki prezentacjom multimedialnym mogliśmy również przypomnieć sobie, jak wyglądały trzy ostatnie festiwalw kultury. Na swoje pięć minut mogli też liczyć twórcy tegorocznej reklamy festiwalu, których nazwiska zostały wymienione, a są to: Dawid Blumczyński z 1l oraz dwóch Kacprów z klasy 1h: Wietrzyński i Wojtyra, a także Paulina Chmiel, Barbara Schmidt i Oliwia Kołodziejczak, które przystroiły licealne forum. Podczas trwania części artystycznej swą twórczość przedstawili nam muzycy zaproszeni z Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie pod opieką pana Szymona Wieczorkiewicza, oraz nasi szkolni koledzy i koleżanki. Dla wielu z nich był to debiut sceniczny. ,,Artystki świata" z klasy 1i przedstawiły spektakl pt.: ,,Narodziny teatru", studio ,,KWA" z klasy 1g zaprezentowało przedstawienie o nazwie ,,Iliada". Grupa z klasy 1j, występująca pod pseudonimem ,,Finezyjna dzicz" uraczyła nas sztuką pt.: ,,Czworokąt konińskiej tragedii." Przedstawicielki klasy 1j* zagrały w dziele   ,,Theatrum mundi". Studio ,,PCKW" z klasy 1h przedstawiło widowisko pt.: ,,Chciwość", artyści z klasy 1k - ,,Różowe skarpetki"- wystawili sztukę o nazwie ,,Bądź sobą", natomiast aktorzy z klasy 1l zaprezentowali spektakl pt.: ,,Urodziny Puchatka". Sensacyjnym wydarzeniem okazał się występ grupy artystów nauczycieli pt. "Taaaki Teatr", którzy przedstawili widowisko w trzech odsłonach. Naszą uroczystość zwieńczył recital Julii Szkudlarek, która rok temu dostała się na studia aktorsko-wokalne. Po występach goście zostali zaproszeni do sali nr 9 na kawę oraz słodki poczęstunek, a na uczniów czekała wielka fontanna czekolady.
 
 
Alicja Tomaszewska, 2g
 
 
 
NASZE KANAŁY