XLVI Olimpiada Geograficzna
11.02.2020
XLVI Olimpiada Geograficzna
W dniach 8-9.02.2020r. w Poznaniu odbył się etap okręgowy XLVI Olimpiady Geograficznej. Naszą szkołę reprezentował Igor Graczykowski z klasy 2h. Zawody składały się z dwóch etapów. W części pierwszej - pisemnej należałorozwiązać test. Jego wyniki decydowały o przejściu do etapu ustnego, który odbył się 9.02. Tym razem należało rozwiązać quiz, a następnie przedstawić jury uwarunkowania przyrodnicze i społeczno-ekonomiczne rozwoju wylosowanego miasta Europy. Po podsumowaniu wszystkich wyników nasz uczeń zajął V miejsce w Wielkopolsce. Serdecznie gratulujemy Igorowi i pani Grażynie Kowalewskiej. Teraz czekamy na decyzję Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej o  kwalifikacji do etapu centralnego.
Trzymamy kciuki za Igora.
 
 
NASZE KANAŁY