Współpraca z Liceum w Briańsku
18.11.2019
Współpraca z Liceum w Briańsku
18 października 2019 zostało podpisane porozumienie o współpracy między II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Koninie i 27 Miejskim Liceum Ogólnokształcącym im. E.I. Kustova w Briańsku (Rosja). II LO reprezentowała pani dyrektor Małgorzata Koziarska- Sip, a Liceum w Briańsku pan dyrektor Afonin Igor Anatoliewicz. Strony porozumienia zadeklarowały współpracę oraz wspólne działania, które obejmują m.in. organizację wymiany młodzieży, przedmiotowych konkursów międzyszkolnych, przeprowadzenie Dnia Kultury Rosyjskiej w II LO i Dnia Kultury Polskiej w szkole w Briańsku oraz wiele innych . Realizacja zadań wynikających z porozumienia odbywać się  będzie  w ramach Programu Współpracy Miast Partnerskich, pod patronatem Prezydenta Miasta Konina- pana Piotra Korytkowskiego oraz wiceprezesa Stowarzyszenia Polska - Wschód Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego - pana Zdziasława Jacaszka i Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalno - Oświatowego "Dom Polski" w Briańsku. 
NASZE KANAŁY