Warsztaty z kompetencji miękkich
10.09.2020
Warsztaty z kompetencji miękkich
10 i 11  września w naszej szkole odbyły się warsztaty z kształcenia kompetencji miękkich prowadzone dla klasy 2k przez  profesora Adama Szymaniaka, pracownika szkoły „Saft Skills” UAM w Poznaniu. Uczniowie w trakcie warsztatów ćwiczyli współdziałanie z innymi ludźmi, prezentowali swoje stanowisko, tworzyli swój wizerunek w przestrzeni społecznej. Spotkanie było poświęcone głównie kształceniu umiejętności pracy w zespole, kreatywności, kompetencjom interpersonalnym, myśleniu kognitywnemu, negocjacjom i autoprezentacji. Tak szeroki wachlarz tematów był gwarancją solidnej dawki wiedzy ale również dobrej zabawy. Uczniowie klasy 2k entuzjastycznie podeszli do proponowanych im zadań i projektów ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że większość z nabywanych umiejętności decyduje o zatrudnieniu kandydata do wymarzonej pracy, a później o jego dalszej karierze. Kompetencje miękkie przydają się również w życiu prywatnym. Można i należy je ćwiczyć, a warsztaty „Saft Skills” były ku temu świetną okazją.
NASZE KANAŁY