Warsztaty fonetyczne z p. Panią Emily Protheroe
16.12.2019
Warsztaty fonetyczne z p. Panią Emily Protheroe
Dnia 12.12. br. gościliśmy w naszej szkole Panią Emily Protheroe, Angielkę, która przeprowadziła warsztaty fonetyczne dla klasy 1e. Na początku zajęć Pani Protheore wprowadziła uczniów w tajniki poprawnej wymowy brytyjskiej, aby następnie móc przećwiczyć z nimi zaprezentowany materiał. Uczniowie z chęcią uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez naszego gościa. Pani Protheroe podkreśliła, że poprawna wymowa języka angielskiego, jako narzędzia komunikacji międzynarodowej w zglobalizowanym świecie, umożliwia kontakty i zapobiega nieporozumieniom. Pamiętajmy, że poprawna wymowa jest czymś w rodzaju naszej wizytówki. To, w jaki sposób się wypowiadamy, jest równie ważne jak to, co chcemy przekazać. Mamy nadzieję, że Pani Protheore zagości jeszcze nieraz w murach naszej szkoły. Wiedza i doświadczenie, którym podzieliła się z naszymi uczniami, przyczynią się do zgłębiania tajników artykulacji przez naszych licealistów.
 
NASZE KANAŁY