VII Łabiszyńskie Spotkania z Historią
5.06.2018
VII Łabiszyńskie Spotkania z Historią

W dniach 1-3 VI 2018 GRH na zaproszenie organizatorów wzięła udział w VII Łabiszyńskich Spotkaniach z Historią pt. Wrześniowe Drogi. W pokazach historycznych, rekonstrukcjach i epizodach wzięło udział 350 rekonstruktorów polskich, niemieckich oraz ludności cywilna. Główne bitwy nosiły nazwy ,,Korytarz Pomorski", ,,Kierunek Warszawa", ,,Linia Wisły". Epizody miały charakter bitewnych rekonstrukcji z wykorzystaniem różnych formacji: piechoty,kawalerii, artylerii a nawet lotnictwa. Efekty pirotechniczne niezwykle podnosiły widowiskowość pokazów.   Nasza GRH wystawiła 6 żołnierzy piechoty i 3 rekonstruktorki w mundurach Przysposobienia Wojskowego Kobiet. Wzięliśmy udział we wszystkich bitwach i pokazach ale najgłębiej w naszej pamięci pozostanie defilada całego polskiego garnizonu na rynku w Łabiszynie, co było entuzjastycznie przyjęte przez mieszkańców miasta.

NASZE KANAŁY