Turniej eliminacyjny WTDO
29.10.2018
Turniej eliminacyjny WTDO
27 października 2018 , w murach II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie odbyły eliminacje do III Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. Organizatorem WTDO były fundacja edukacyjna G5 i Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, a koordynatorem tego wydarzenia był absolwent II LO Kacper Kobierski. Do finału, który odbędzie się w grudniu, w Poznaniu awansowały dwie drużyny z Konina - III LO im. Cypriana Kamila Norwida oraz II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W sobotnim turnieju debatowała drużyna z II LO w składzie Aleksandra Jąkalska(2e), Katarzyna Nowacka(3e), Weronika Kuczyńska(2c), Kacper Wawrzyniak (2c). Wraz z nimi w wielkim finale turnieju będzie debatowała drużyna, która zapewniła sobie już awans 13 października: Natalia Janiak (2d),Gabriela Maciaszek (1f),Mateusz Roskosz (2d),Wojciech Karczewski (2e). Opiekunem uczniów była Pani Aleksandra Kudła. Debatantów wspierał Pan Doktor Marcin Łukaszewski z WNPiD UAM w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy debatantom  i życzymy dalszych sukcesów.
NASZE KANAŁY