Święto Patrona Szkoły
9.10.2019
Święto Patrona Szkoły
9 października w naszej szkole odbyło się Święto Patrona szkoły. Tego dnia lekcje zostały wyjątkowo skrócone, aby już o 12:00 rozpocząć część oficjalną, którą poprowadzili Gabriela Maciaszek z klasy 2f oraz Antoni Kurkiewicz z klasy 2g. Na początku obchodów wprowadzono sztandar i uroczyście odśpiewano hymn państwowy. Głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Koziarska – Sip, która powitała gości, podsumowała rok pracy w szkole oraz złożyła życzenia uczniom klas pierwszych. Następnie mogliśmy obejrzeć program artystyczny, który miał na celu  przybliżenie czasów powstania warszawskiego oraz poezji patrona szkoły, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Nasi uzdolnieni koledzy i koleżanki wspaniale wcielili się w swoje role, wprowadzając nas w atmosferę tamtych czasów. Usłyszeliśmy interpretacje następujących wierszy : ,,Warszawa", ,,Dwie miłości", ,,Do matki", ,,Pieśń żałobna" oraz ,, Wolność". Słysząc natomiast melodie utworów takich jak: ,,Warszawo ma", ,,Miasto", ,,Dziś idę walczyć, mamo" czy ,, Znów wędrujemy", wielu z nas uroniło ukradkiem łzę wzruszenia. Uroczystość ubogacili także niezastąpieni muzycy, dzięki którym na żywo mogliśmy posłuchać pianina, akordeonu, klarnetu i skrzypiec. Gdy występy  szkolnych artystów dobiegły końca, przyszedł czas na ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po odczytaniu tekstu ślubowania przez pana Bartłomieja Siemińskiego, pasowaniu przedstawicieli każdej z klas pierwszych oraz mianowaniu nauczycieli na wychowawców przez panią dyrektor, głos zabrali zaproszeni goście. Październik to w naszej szkole również czas wyborów władz Samorządu Uczniowskiego. Podczas uroczystości Święta Patrona Wojciech Tylak, dotychczasowy przewodniczący samorządu, podziękował wszystkim członkom społeczności szkolnej za współpracę , a w szczególności pani Magdalenie Tomaszewskiej, która  do tego roku szkolnego pełniła funkcję opiekuna samorządu uczniowskiego. Oficjalnie mogliśmy także poznać nowego przewodniczącego  SU szkoły, Antoniego Muszyńskiego. Po tych wszystkich miłych słowach i życzeniach, pierwszaki wraz z wychowawcami, podtrzymując tradycję, udali się zasadzić symboliczne drzewko. Nauczyciele mogli również liczyć na słodki poczęstunek w szkolnej stołówce, który był miłym akcentem kończącym to niesamowite i niezwykle wzruszające święto. 
 
Alicja Tomaszewska, kl. 2g
Koło Naukowe Medioznawców
NASZE KANAŁY