Światowy Dzień Rzucania Palenia
1.12.2019
Światowy Dzień Rzucania Palenia
W czwartek, 28 listopada, w naszej szkole z okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia odbyła się akcja profilaktyczna.W ramach akcji uczniowie, nauczyciele i pracownicy odwiedzali punkt degustacyjny ze zdrową żywnością, gdzie można było skosztować m.in. wafli ryżowych, wafli kukurydzianych, ciasteczek zbożowych, kanapek z twarogiem wędzonym, czy też napić się mleka. Na specjalnie przygotowanym stoisku można było dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego. Przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie wiedzy na temat szkodliwości palenia. W tym dniu w naszej szkole rozdawane były również plakietki ze znakiem zakaz palenia oraz ulotki o tematyce antynikotynowej. Zwieńczeniem akcji było odczytanie manifestu, w którym młodzież wyraziła swoje zaniepokojenie wpływem, jaki ma na człowieka czynne i bierne palenie tytoniu oraz symboliczne zerwanie z nałogiem poprzez wypuszczenie w niebo czarnych balonów.  Dziękujemy firmie KUPIEC Sp. z o.o., firmie proArti w Koninie oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Koninie za ogromne wsparcie, jakiego udzieliły nam przy organizacji tego niezwykle ważnego wychowawczo przedsięwzięcia. 
 
 
NASZE KANAŁY