Spotkanie z poetką Danutą Olczak pt."Poetycki dotyk anioła"
24.01.2020
Spotkanie z poetką Danutą Olczak pt."Poetycki dotyk anioła"
 Dnia 21 stycznia w  ramach autorskiego projektu Danuty Olczak ,,Cztery pory roku w poezji" odbyło się już drugie spotkanie konińskiej poetki z uczniami naszej szkoły pt."Poetycki dotyk anioła". Pani Olczak zaprezentowała swoją kolekcję aniołów, którą zbiera od przeszło dwudziestu lat, a  są  to rzeźby, obrazy i rękodzieła  istot niebiańskich  z różnych części Europy i świata.  W  trakcie rozmowy z młodzieżą wyznała, że często czuła w  życiu opiekę swojego Anioła Stróża, który uratował ją w chwilach niebezpiecznych dla życia i zdrowia. Toteż  w ramach podziękowania  za troskę  zaczęła utrwalać swoje   odczucia i emocje   związane z aniołami w poezji i tak narodziła się fascynacja, która trwa do dzisiaj. Poetka zaznaczyła, że  tworzenie poezji  jest dla niej darem niebios i siłą sprawczą ,,dotyku anioła". Uczniowie klasy 1c zaprezentowali wiersze Danuty Olczak, a anioły w blasku świec i oprawa muzyczna spotkania stworzyły niepowtarzalny nastrój; pozwoliły zgromadzonym odetchnąć atmosferą spokoju i  piękna.  Dziękujemy bardzo za spotkanie!
NASZE KANAŁY