Spotkanie z poetką Danutą Olczak
24.10.2019
Spotkanie z poetką Danutą Olczak
23 października 2019 r. w  ramach autorskiego projektu Danuty Olczak ,,Cztery pory roku w poezji" odbyło się spotkanie poetki z młodzieżą naszego liceum.   Autorka najnowszego zbioru wierszy ,,Bukiet słowa" zaprezentowała swój dorobek, opowiedziała o sztuce tworzenia poezji i tematach, które ją poruszają i inspirują. Stwierdziła, że dla twórcy jest ważny przede wszystkim czytelnik, bez którego poezja nie mogłaby istnieć, gdyż jest ona wewnętrzną siłą, która pomaga wszystkim w walce z przeciwnościami losu i łączy sztukę z codziennością. Poetka wspólnie z  uczniami recytowała swoje wiersze, w których najważniejsze były: miłość, wiara i natura. Wszystkim zebranym wyznała, że Konin jest miejscem dla niej szczególnym, gdzie jej  życie stało się pełniejsze i wartościowsze.
Magiczny nastrój spotkania zapewniły jesienna dekoracja świetlicy, aura za oknem, piękna interpretacja  piosenki "Kasztany"  przez Michalinę Świątek z klasy 1j a przede wszystkim  wiersze Danuty Olczak czytane przez naszych zdolnych uczniów.
Mamy nadzieję na dalsze spotkania z niezwykłą poetką ziemi konińskiej.
 
 
 
NASZE KANAŁY