Październik - Miesiącem Profilaktyki Raka Piersi
24.10.2018
Październik - Miesiącem Profilaktyki Raka Piersi
22 i 23 października uczniowie klas 2a, 2b, 3c, 3e i 3h uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym dotyczącym profilaktyki raka piersi, które poprowadziły przedstawicielki Konińskiego Klubu Amazonki.
Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet w Polsce. Najprostszym sposobem kontroli piersi jest ich samobadanie. Kobiety, które regularnie – raz w miesiącu przeprowadzają samobadanie piersi mogą wykryć guz wielkości około 1 centymetra. Guz wielkości do 2 centymetrów, który okazałby się zmianą złośliwą, jest zwykle nowotworem w I stopniu zaawansowania i jest prawie w 100% wyleczalny. Począwszy od 20 roku życia, systematyczne samobadanie piersi powinno stać się nawykiem kontynuowanym przez całe życie. 
NASZE KANAŁY