Halloween w II LO
30.10.2018
Halloween w II LO
 
 30 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Halloween, które zostało zorganizowane przez klasę 1e. Zwyczaj związany jest z maskaradą oraz zbieraniem słodyczy. Tradycja ta jest kultywowana który w wielu krajach świata w wieczór 31 października.  Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami.  Tych symboli nie zabrakło także w Drugim Liceum. W zorganizowanej kawiarence uczniowie mogli skosztować halloweenowych przysmaków, z których dochód został przekazany dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Koninie. Uczniowie wykazali się także ogromną kreatywnością, przygotowując znakomite przebrania. Najbardziej zaangażowani w charakteryzację na duchy i inne mroczne postaci zostali wyróżnieni przez organizatorów poprzez wręczenie nagród.  Ale nie o zwycięstwo w konkursie tu  chodziło, ale o wspólną zabawę, której mieliśmy pod dostatkiem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

Jacek Skowroński, klasa 2e,
Koło Naukowe Medioznawców
NASZE KANAŁY