Festiwal Zawodów
5.10.2019
Festiwal Zawodów
3 i 4 października odbył się w naszym liceum Festiwal Zawodów, zorganizowany po raz pierwszy przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Naszą szkołę odwiedzili uczniowie ósmych klasach ze wszystkich szkół podstawowych w Koninie. Podczas godzinnych prelekcji, przygotowanych przez naszych kolegów i koleżanki, mogli dowiedzieć się czym charakteryzuje się każdy z dostępnych u nas profili. Przedstawiciele ze wszystkich klas po krótce opowiedzieli z jakimi rozszerzeniami mamy do czynienia i na jakie przedmioty uzupełniające uczęszczamy. Przybliżyli także kierunki studiów i przyszłe zawody, które można wybrać po danym profilu. Podobno współczesny człowiek należy do społeczeństwa obrazkowego, co oznacza, że łatwiej zapamiętać mu ważne informacje patrząc na ekran, a nie tylko słuchając, dlatego aby wykłady nie były jedynie suchą teorią, wspomogliśmy je prezentacjami multimedialnymi. Ósmoklasiści wzięli również udział w wirtualnym spacerze po naszej szkole, posłuchali,  co do przekazania ma im pani dyrektor i obejrzeli filmy nagrane przez członków Koła Medioznawców, a także dowiedzieli się sporo o zawodach przyszłości, między innymi które z nich są warte długoletniej nauki, a które szybko zostaną zastąpione przez roboty i sztuczną inteligencję. Dodatkowo mogli przyjrzeć się losom absolwentów II-go LO, które przedstawił przebrany za sędziego Michał Borkowski z klasy 1c. Całe wydarzenie poprowadzili Kasia Dzidek i Antoni Kurkiewicz z klasy 2g. Naszym uczniom do tego ważnego wystąpienia pomogły przygotować się: pani Magdalena Janiak, pani Dorota Bugajczyk i pani Agata Szymczak. Wszyscy spisali się na medal, choć po tym, jak dziesiąty raz trzeba było powtórzyć to samo, każdy był już nieco zmęczony. Te dwa dni były jednak świetną okazją do zintegrowania się uczniów pierwszych, drugich i trzecich klas, a także do przedstawienia naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym w Festiwal Zawodów, a tych, którym z jakiś powodów zabrakło, już dziś zapraszamy do czynnego udziału w Drzwiach Otwartych, które odbędą się wiosną.

Alicja Tomaszewska, 2g