Festiwal Filmów NieZwykłych w Sandomierzu
29.06.2021
Festiwal Filmów NieZwykłych w Sandomierzu
Odbywający się̨ w miniony weekend Festiwal Filmów NieZwykłych w Sandomierzu był niesamowitym wydarzeniem! Uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem p. Renaty Zajdlic oraz p. Pauliny Owsiannej, brali udział w wielu wydarzeniach, między innymi, w projekcjach filmowych, spotkaniach z reżyserami i twórcami filmów oraz w warsztatach filmowych z Maciejem Cuske.

Pierwszy dzień́ zaczął się intensywnie - od warsztatów „Z kamerą wśród ludzi”. Uczestnicy warsztatów podzielili się̨ na grupy, każdy zespół dostał własną kamerę̨, z którą̨ ruszyli na sandomierski rynek w celu przeprowadzenia sondy ulicznej -pytali siebie i innych: „Co nas uszczęśliwia?”.Uczestnicy festiwalu mieli okazję nie tylko do obejrzenia wspaniałych filmów, lecz również̇ do spotkań́ z ich autorami, np. z Pawłem Łozińskim („Ojciec i syn”, „Nawet nie wiesz jak bardzo cię̨ kocham”), Dorotą Kędzierzawską̨ („Pora umierać́”), Maciejem Cuske („Wieloryb z Lorino”) i Remigiuszem Grzelą („Krafftówna w krainie czarów”).W sobotę̨ odbyła się̨ Ceremonia wręczenia Korony Sandomierskiej i Kamienia Optymizmu. Laureatami nagród zostali: Jan Komasa oraz Janusz Gajos. Ceremonia zgromadziła wiele wybitnych osób, takich jak prof. Jerzy Bralczyk czy Małgorzata Szumowska. Po ceremonii na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbył się recital Natalii Sikory.Ostatni dzień́ zakończyło bicie rekordu Polski we wspólnym odśpiewaniu piosenki Wojciecha Młynarskiego „Lubmy się trochę̨” pod czujnym okiem Janka Młynarskiego oraz rejs statkiem po Wiśle z okazji „Osiemnastki" Festiwalu Filmów NieZwykłych. Sandomierski Festiwal to nie tylko filmowa uczta dla koneserów sztuki, lecz również̇ okazja do poznania wspaniałych ludzi i integracji z rówieśnikami. Gildia Szkół NieZwykłych zgromadziła wiele zespołów z rożnych miejsc - Konina, Łodzi, Kielc, Poznania czy Warszawy.

Festiwal Filmów NieZwykłych to wspaniała impreza, gromadząca wielu artystów i kreatywnych ludzi. Całe wydarzenie przebiega w pozytywnej atmosferze, którą̨ wprowadza cudowna organizatorka - Pani Katarzyna Kubacka-Seweryn. To dzięki niej młodzież̇ pokochała Sandomierz i z utęsknieniem oczekuje kolejnej, XIX edycji Festiwalu Filmów NieZwykłych!

Za rok będziemy tam… A tymczasem… lubmy się trochę! 
NASZE KANAŁY