Dzień Języka Niemieckiego 2019
18.12.2019
Dzień Języka Niemieckiego 2019
17 grudnia w naszej szkole w atmosferze zbliżających się świąt, odbył się dzień języka niemieckiego. Uczniowie mogli założyć mikołajowe czapki, a na każdej przerwie czekało ich mnóstwo atrakcji! Po drugiej lekcji Michalina Wawrzyniak, Kasia Kukolenko, Adam Swędrowski oraz Kacper Goudyn poprowadzili na forum zumbę do piosenki ,,Deutsch ist mein lieblingsfach". Na kolejnej przerwie przeprowadzony został koncert kolęd w którym wzięły udział klasy 3h, 3c, 1e, 2d, 2h, 3d, 1f oraz 1b, która wraz z chórkiem składających się z klas: 2a, 2b i 2g, zaprezentowała w bardzo oryginalnej odsłonie świąteczny utwór ,,O Tannenbaum". Godzinę później tłumy uczniów ściągnęły rozgrywki Kahoota, przy których jak zwykle było wiele śmiechu. Podczas długiej przerwy w licealnych murach rozbrzmiała melodia uwielbianego przez wszystkich ,,Fliegerlied", porywając do zabawy nawet tych najbardziej marudnych! Wisienką na torcie było odśpiewanie cichej nocy w 7 językach: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, czeskim i słowackim. Przez cały dzień dostępna była również kafejka, ulokowana przy sali nr 9. Mnóstwo pysznych smakołyków przygotowanych przez naszych kolegów i koleżanki kusiło zapachem, smakiem oraz wyglądem! Przystrojona świątecznie szkoła wprowadzała w magiczny klimat. Na forum można było także podziwiać kartki świąteczne, wykonane przez kreatywnych uczniów naszej szkoły. Odpowiedzialne za przygotowanie całego wydarzenia były pani Agnieszka Sakowska i pani Magdalena Janiak. Już dzień wcześniej zorganizowały próby, aby ostatecznie dopiąć wszystko na ostatni guzik. 
NASZE KANAŁY